O nás

separator

Říká se, že Českomoravská vrchovina se nachází v samém srdci České republiky.
 
Mírně zvlněný terén s nápadnými vrcholky, zalesněná krajina a malebné dřevěnice, to je jen malý výčet toho, co vám ve zdejším okolí učaruje. Obec Křižánky rozkládající se ve Žďárských vrších mimo jiné nabízí možnost rozhlédnout se do krajiny z obou břehů řeky Svratky – moravského i českého. Pokochejte se místem, kde se rozléhá skalnatý vrch Čtyři palice nebo nejvyšší hora Žďárských vrchů Devět skal. Ať se podíváte jakýmkoli směrem, stále budete mít pocit, jakoby vás okolní příroda vlídně objímala.
 
Z lásky k místní krajině a tradicím jsme si v obci Křižánky v roce 2006 postavili rodinný penzion, který jsme v následujících letech rozšířili o další budovu. Tím se nám z původně dvaadvaceti míst k ubytování zvýšila kapacita více než dvojnásobně.
 
Můžete si u nás vybrat ubytováni ve dvou a čtyřlůžkových pokojích. Nebudeme vám bránit, pokud v zimě zatoužíte ohřát se u našich kachlových kamen nebo v létě osvěžit ve venkovním bazénu.
 
Je možné si k pobytu přiobjednat snídani podávanou formou švédského stolu, večeři a také kdykoli dokoupit drobné občerstvení.
 

Pro uspořádání společenské události, jako je např. firemní pobyt, rodinná oslava či svatba, jsou k dispozici dvě společenské místnosti, z nichž v té větší se nachází vlastní bar s výčepem a vstup na venkovní terasu.

separator

linka

Aktivity a výlety do okolí

Lokalita penzionu přímo vybízí k rozmanitým aktivitám. V zimě stačí nasadit za penzionem běžky, a využít tak jednu z několika desítek běžkařských tras, které Vysočina nabízí. Tyto trasy jsou při příznivých sněhových podmínkách udržovány a pravidelně projížděny. Aktuality lze sledovat zde: https://lyzovani.nmnm.cz/

Okolí také poskytuje možnost sjezdového lyžování, a to především pro začátečníky a děti, nebo pro ty, kteří si jednoduše chtějí rekreačně zalyžovat. Menší kopec s vlekem se nachází hned ve vedlejší vesnici Svratka, půl hodiny cesty autem se pak ční Harusák nad Novým Městem na Moravě. Lyžovat je možné například i v Hlinsku či v Jimramově.

separator

Také v ostatních ročních obdobích místní krajina svádí k prozkoumávání. Vyšlapte si nejvyšší horu Žďárských vrchů Devět skal (836 m), Bílou skálu, Drátník nebo Čtyři palice. (Nejen) pro horolezce jsou atraktivní skalní útvary Dráteníčky, Malínská skála, Lisovská skála, Zkamenělý zámek nebo Prosičky. Pokud se budete chtít dozvědět něco o místní historii, projděte si Milovskou naučnou stezku, a zjistěte tak příběh osady sklářů ve zdejší kopcovité krajině.

separator

V chladnějších dnech či k večeru si sedněte ke Kyšperskému nebo Milovskému rybníku, a nechejte se ukonejšit odrazem lesa v klidné vodě. V letních horkých dnech si do vody skočte, a zaplavte si.
 
Máte také příležitost pokochat se místní krajinou v sedle koně v Blatinách, zahrát si golf ve Svratce, zajet si s dětmi do Šiklova mlýna nebo Pekla Čertovina, v deštivých dnech navštívit Galerii Sněžné. Možností je opravdu celá řada.
 
Před návratem domů doporučujeme vyčistit si hlavu a nadechnout se čerstvého vzduchu při hodinovém procházkovém okruhu lesem k hájence a zpět do Křižánek. Je to takový náš osvědčený recept na dlouhodobě dobrou náladu, který vám rádi prozradíme.

separator

Kurty se nachází na obecním hřišti vzdáleném cca 1 km od penzionu

Kurty se nachází na obecním hřišti vzdáleném cca 1 km od penzionu

Těšíme se na vás!